Rekrutacja na wyjazd na studia w ramach programu Erasmus+ do krajów programu i krajów partnerskich

Ruszyła rekrutacja na wyjazd w ramach programu ERASMUS+ na semestr zimowy 2017/18 dla studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych PB. Aby wziąć udział w wymianie, zapisz się na egzamin z języka angielskiego (poziom B1) lub przynieś dokument z listy do naszego Biura: http://bwm.pb.edu.pl/ep/pro/s/wymagania-jezykowe
TERMIN EGZAMINU TO 9 MARCA 2017 (godzina 17:00), aula 12B na Wydziale Informatyki
ZAPISY: m.opacka@pb.edu.pl do 8.03.2017 (godzina 12:00)
PODAJ:
· imię i nazwisko,
· rok studiów,
· wydział,
· kierunek/specjalność, numer telefonu,
· adres e-mail,
· planowany kraj/kraje docelowe,
· wyjazd w sem. zimowym lub letnim 2017/2018,
· czy posiadasz orzeczenie o niepełnosprawności: ORZECZENIE TAK/NIE,
· czy w roku akademickim 2016/2017 pobierałeś/pobierasz stypendium socjalne: SOCJALNE TAK/NIE

Przyjmowanie oryginałów dokumentów potwierdzających kompetencje językowe (tylko na wyjazd w sem. zimowym 2017) do 9.03.2017 w:

Biurze ds. Współpracy Międzynarodowej,
Budynek Wydziału Informatyki
ul. Wiejska 45A, p. 2C

Zasady w skrócie:

· Wynik egzaminu ważny jest na wyjazd w sem. zimowym i letnim 2017/18.
· Rekrutacja dotyczy wyjazdu w semestrze zimowym 2017/18, więc przyjmowane są wyłącznie dokumenty związane z tym terminem.
· Na każdym stopniu studiów można wyjechać na 12 miesięcy!
· Stypendyści programu LLP-ERASMUS oraz ERASMUS+ (którzy odbyli studia lub praktyki) w ANKIECIE KANDYDATA wpisują 100%!
· Aby wyjechać w momencie wyjazdu trzeba być studentem co najmniej drugiego roku studiów I stopnia. W przypadku studiów II stopnia już w pierwszym semestrze może wyjechać absolwent studiów I stopnia PB. Absolwenci studiów I stopnia innych uczelni mogą wyjechać dopiero po zaliczeniu dwóch semestrów w PB.

Masz wątpliwości związane z wyjazdem? Przyjdź na Erasmus+ Days!

Na przełomie lutego i marca 2017 Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej organizuje ERASMUS+ DAYS, czyli dni promocyjne programu Erasmus+.
W godzinach 9:00 – 12:00 w holach wydziałów pojawią się stoiska informacyjne. Pracownicy BWM, byli uczestnicy wymiany, członkowie ESN PB oraz studenci zagraniczni odpowiedzą na Twoje pytania dotyczące możliwości, jakie daje program Erasmus+.

24 LUTEGO (piątek) – Zamiejscowy Wydział Leśny
28 LUTEGO (wtorek) – Wydział Architektury (hala WA) – w trakcie Erasmus+ Days planowane są zawody Marshmallow Challenge
1 MARCA (środa) – Wydział Elektryczny i Wydział Budownictwa i Inż. Środowiska
2 MARCA (czwartek) – Wydział Zarządzania („Hala Berlin”) - w trakcie Erasmus+ Days firma z Grecji przedstawi swoją ofertę praktyk zagranicznych
3 MARCA (piątek) – Wydział Informatyki i Wydział Mechaniczny

Odwiedź nasze stoiska i dowiedz się więcej!
Daj się przekonać, że warto wziąć udział w programie Erasmus+!

W dniach 28.02 - 03.03 Biuro (pokój 2C) będzie czynne w godzinach 13:00 - 14:30.